Güzellik ve Cilt Bakımı

Argan Yağı Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Argan yağı, Fas’a özgü argan ağaçlarında bulunan kabuklu yemişler tarafından üretilir. Bu kuruyemişler, daha sonra argan yağı olarak bildiğimiz şeyi üretmek için kuruyemişlerin kırılması ve kavrulmasıyla elde edilen 1 ila 3 yağ bakımından zengin argan çekirdeği içerir. Argan yağı sağlık, saç bakımı ve cilt bakımı için birçok yararlı bileşen içerir;

E Vitamini – sağlıklı cilt ve gözlerin korunmasına yardımcı olur ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir

Karotenler – bu vücut tarafından sağlıklı cildi ve gözleri destekleyen ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren A Vitaminine dönüştürülür.

Yağ asitleri – cildin doğal yağ bariyerini oluşturmaya yardımcı olarak cildin nemli, dolgun ve genç görünmesine yardımcı olur.

Argan Yağı Yüze Uygun Mu?

Argan yağı, cilt bakımı ve saç bakımında böyle bir fenomen haline geldi çünkü çok sayıda yararlı nitelik içeriyor, gerçekten kullanıldığında çok çeşitli faydalar sağlıyor. ‘Doğanın sıvı altını’ olarak adlandırılmasının bir nedeni var ve bu sadece en saf haliyle renginden kaynaklanmıyor.

argan yağı cilde faydaları

Argan Yağının Cilde Faydaları

Cildi nemlendirir – kuru ve pul pul cildi önlemek için

Çatlakları önler ve azaltır – argan yağının cilt yenilenmesi ve onarım kalitesi, iltihabı azaltmaya ve çatlakları en aza indirmeye yardımcı olur

Güneş lekelerini önler ve en aza indirir – argan yağı, UV ışığına karşı fiziksel bir filtre içerir, bu nedenle güneşin zarar görmesini önlemeye yardımcı olur ve E Vitamini dahil cilt onarım nitelikleri, güneş lekelerinin solmasına yardımcı olarak mutlu, parlak bir cilde neden olur.

Yağlı cildi kontrol eder – argan yağı sebum üretimini düzenler, böylece cildiniz nemlenir ve aşırı üretmeye başlamaz, bu özellikle yağlı cildiniz varsa yararlıdır.

Kırılmaları azaltır – sebum üretimini azaltmak, gözeneklerin tıkanmalara neden olmasını önlemeye yardımcı olur

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı