Güzellik ve Cilt Bakımı

Aloe Vera Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Jel, Aloe Vera bitkisinin yapraklarından alınır ve binlerce yıldır cilt bakımında doğal bir bileşen olarak kullanılır. Bir dizi topikal cilt durumunu tedavi etmek için kullanılan güvenli, doğal bir bitki özüdür.

Aloe Vera’nın Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Yatıştırıcı Yanık Cilt: Aloe Vera, cildi rahatlatan ve mineral ve vitaminleri yenileyebilen soğutma özellikleri içerir, nemlendirici ve hassas özellikleri yanmış veya güneşe zarar vermiş cildin tahriş olmasına yardımcı olabilir.

aloe vera cilt bakımı

Nemlendirici: Aloe Vera, o yağlı hissi geride bırakmadan cildi yoğun şekilde nemlendirmeye yardımcı olur. Nemi hapseder ve cildi pürüzsüz ve yumuşak bırakır.

Hassas Ciltler İçin Harika: Aloe Vera, iltihabı bastırmaya yardımcı olduğu iddia edilen bileşiklerle tahriş olmuş ciltler için mükemmeldir.

Antibakteriyel Özellikler: Gözenekleri açmaya yardımcı olan antibakteriyel özellikleri ve asit ile cildinizi hafifçe peeling yaparak sivilceleriniz varsa faydalı olabilir.

Yavaş Yaşlanma Belirtileri: Cildi yüksek derecede nemlendirerek, antioksidanlar içererek ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.

Aloe Vera Cilt Bakımı

Aloe Vera Cilt Bakımı binlerce yıldır kullanılmaktadır, bir Aloe Vera bitkisinin jeli doğal antioksidanlar bakımından yüksektir ve özellikle yüz cilt bakımında etkilidir.

Aloe Vera’nın İçeriği

  • Vitaminler ve Mineraller: Aloe Vera, Aloe Vera’nın iyileştirici faydalarına yardımcı olduğu düşünülen A, B, C ve E vitaminleri ile magnezyum, potasyum ve çinko bakımından zengindir.
  • Su: Aloe Vera çoğunlukla sudur! Bu nemlenmeye yardımcı olur ve diğer bileşenler nemi hapsederek sizi daha uzun süre nemlendirir.
  • Salisilik Asit: Yaygın bir cilt bakımı bileşeni olan Aloe Vera, ona hafif peeling özelliği kazandıran az miktarda Salisilik Asit içerir.
  • Glucomannan: Cilde iyileştirici özellikler sağladığı düşünüldü.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı