Fitness

Açık Havada Egzersiz Yapmanın Faydaları

Birçok parkta, koşu bandında koşmaktan çok daha keyifli olan koşu veya yürüyüş parkurları vardır. Bunların hepsi, en sevdiğiniz spor salonu egzersizini dışarıda nasıl yapabileceğinize dair örneklerdir. Güzel bir gün olduğunda, dışarıda egzersiz yapma fırsatından yararlanın ve harika açık havada egzersiz yapmanın aşağıdaki altı avantajını yaşayın.

Açık Hava Egzersizinin Faydası

  1. Açık hava egzersizi, sürekli değişen bir ortamda fiziksel olarak aktif olma fırsatı sağlar. Arazi ne kadar zorlu olursa, vücudun verimli bir çalışma oranını sürdürmek için o kadar çok çalışması gerekir. Spor salonundaki kardiyo makineleri çok sayıda fayda sağlayabilir, ancak aynı hareket modelini tekrar tekrar yapmak, potansiyel olarak aşırı kullanımda yaralanmaya neden olabilir. Sürekli değişen arazide yürümek, yürüyüş yapmak veya koşmak vücuda değişen bir ortama nasıl adapte olacağını öğretir. Ek olarak, sürekli değişen bir yüzey, bağ dokunuzun gücünü artırabilir ve bu da belirli yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.
  2. Rüzgar direnci daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Dışarıda koşarken veya bisiklet sürerken, doğal direnç sağlayabilen rüzgarla uğraşmanız gerekebilir. Güçlü bir rüzgar, direnci yenmek için daha çok çalışmanız gerektiğinden daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. İyi bir arka rüzgâr, biraz daha hızlı hareket etmenize yardımcı olabilir, bu da güç ve tanımdan sorumlu olan daha büyük kas liflerini harekete geçirir.açık hava egzersizleri
  3. Dışarıda egzersiz yapmak, paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Bir spor salonuna veya spor salonuna gitmenin birçok faydası vardır, ancak harcamalarınızı yönetmeniz gerekiyorsa, dışarıda egzersiz yapmak birkaç dolar tasarruf etmenin bir seçeneğidir. Bir spor salonuna veya stüdyoya gitmek, antrenman yapmak için ekstra motivasyon sağlayabilirken, fitness hedeflerinize ulaşmak için güçlü bir dürtü ve motivasyonunuz varsa, açık havada egzersiz yapmak para tasarrufu için iyi bir seçenek olabilir.
  4. Parkınızı kullanmak, yakındaki bir patikada koşmak veya sadece mahallenizde dolaşmak, komşularınızla tanışmanın harika yollarıdır. Egzersiz fiziksel sağlığınızı iyileştirebilirken, toplumunuzla bağlantıda olmak ve bir dizi olumlu ilişkiye sahip olmak da zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Telefonunuzu kapatın veya dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve gerçek hayattaki sosyal ağınızı geliştirmek için dışarı çıkın ve topluluğunuzda dolaşın.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı