Haber

9Round spor salonu İstanbul şubelerini kapattı

Suudi Arabistan sermayeli spor salonu markası 9Round, İstanbul’daki şubelerini bir gecede kapattı. Salona daha önceden üyelik için peşin ödeme yapan yüzlerce kişi mağdur durumuna geldi. Ücret iadesi talebinde bulunanlar,  yetkililerden “Türkiye’deki operasyonları durdurduk. Ücret iadesi yapılmayacak” yanıtı aldı.

 

Koronavirüs salgını spor salonlarının nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Türkiye’deki bayilik hakları Suudi bir şirket tarafından işletilen dünyaca ünlü ABD’li 9Round spor salonu zinciri İstanbul’da bulunan bütün şubelerinin faliyetlerini aniden durdurma kararı aldı.

Üyeler, şirketin Üsküdar’daki merkezine ulaşmaya çalışsa da sonuç alamadı. Bir kısım ise spor hocaları ile temasa geçip durumu sorduklarında aldıkları yanıt ile şok oldular. Salonların kapandığı haberini alan üyeler, 9Round’un ABD’deki merkezinden ise “İflas ettik, Türkiye’deki operasyonları durdurduk. Ücret iadesini de yapamayacağız” yanıtıyla ikinci defa şoka uğradılar

Üyelerine farklı konsept sunuyordu

Türkiye dışında 19 ülkede salonları bulunan 9Round, üç yıl önce İstanbul’da kurulan 2 milyon lira sermayeli Sport Brothers Yaşam Merkezi AŞ hızla şubeleşme yoluna gitti. Cihangir, Etiler, Kozyatağı, Acıbadem gibi gözde semtlerde şubeleri bulunan 9Round’un abonelerine farklı bir konsept sunuyordu. Üyeler covid-19 arasından sonra 1 Haziran itibari ile yeniden üyesi oldukları salonlara gitmeye başlamışlardı. 13 Haziran akşamı ise hem 9Round’un Türkiye’ye yönelik web sitesi ve sosyal medya hesapları kapandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı