Beslenme

50 Yaş Üstü Erkeklerin Yememesi Gereken Gıdalar

Tüm yiyecekleri ölçülü olarak yemek asla kötü bir seçim değildir, ancak bazı yiyeceklerin sağlıklı beslenmede yeri olmamalıdır. Bunları tamamen kesmeniz gerekmese de, onları azaltmalı ve yalnızca ender fırsatlarda yediğinizden emin olmalısınız. İşte erkeklerin 50 yaşın üzerindeyse kaçınması gereken yiyeceklerden bazıları.

İşlenmiş Et

Bu etler sadece çok fazla yağ içermiyor, aynı zamanda kolorektal kanserle de bağlantılı. Biber, salam ve salam gibi etleri hindi veya tavuk göğsü ile değiştirin, çünkü çok fazla protein paketlerken çok daha az yağ içerirler.

50 yaş erkek beslenme

Protein Barları

Hızlı bir protein dozu için harika bir seçim gibi görünseler de, bu çubukların çoğu şekerle doludur. Çok fazla şeker kalp hastalığı riskinin artmasına neden olabilir (50 yaşın üzerindeki erkekler için büyük bir sağlık sorunu), bu yüzden bu çubuklardan kaçının veya en azından şeker içeriklerini kontrol edin.

Turşu

Turşuyu erkeklerin kaçınması gereken yiyeceklerden biri yapan şey, yüksek tuz içeriğidir. Bir araştırmaya göre bir fincan turşu, önerilen günlük tuz alımımızın yüzde 80’ini içeriyor.

Hazır Çorba

Turşu gibi hazır çorba da tuzla doludur ve bu da kardiyovasküler problemlerle ilişkilendirilir. Hazır çorbanızın çok fazla tuz içermediğinden emin olmak için, porsiyon başına kaloriden daha az miligram sodyum içeren çorbalar için iyi bir kural vardır.

İşte bu gıdalar erkeklerin kaçınması gereken yiyeceklerden bazıları, özellikle 50 yaşın üzerindeyse. Diyetinizde bu yiyecekleri azaltın ve sağlıklı bir yaşama bir adım daha yaklaşın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı